Firma KÖBO ustanowiła rekord Niemiec i Europy Zachodniej.

Futurystyczne ruchome schody Filharmonii nad Łabą o długości 80,2 m są równie imponujące, co sam gmach. Tak zwana „tuba” jest oficjalnie najdłuższymi ruchomymi schodami w Zachodniej Europie. Tym projektem KÖBO stawia kolejny kamień milowy, który potwierdza, że przedsiębiorstwo z tradycjami jest płaszczyźnie międzynarodowej jednym z wiodących producentów w zakresie technologii łańcuchów.

Urządzenie w Filharmonii nad Łabą doskonale wpisuje się w ogólną architekturę i pod względem technicznym stanowi istne arcydzieło. Jazda trwa dwie i pół minuty. Wchodząc na schody nie widać ich końca. „Do tego projektu zaangażowała nas firma KONE, jeden z największych oferentów dźwigów i ruchomych schodów na całym świecie“, wyjaśnia mgr inż. Friedelm Göddecke, główny inżynier KÖBO. „Specjalny napęd z łańcuchem rolkowym został wykonany w ścisłej współpracy.”

Rekordowe schody pokonują wysokość 21,43 m. Gdyby były one pochylone, jak standardowe ruchome schody, wysokość ta wynosiłaby niemal 40 m. Po tym jak w przedbiegach odpadły inne przedsiębiorstwa, projekt ten podjęła firma KONE w roku 2008 i znalazła partnera w CHAIN PEOPLE z Wuppertalu, który posiada niezbędną fachową wiedzę i doświadczenie, aby sprostać takiemu wizjonerskiemu projektowi. Jesteśmy bardzo dumni, że braliśmy udział w pracach nad tak prestiżowym obiektem i dziękujemy wszystkim zespołom KÖBO i pracownikom, którzy przyczynili się do tego sukcesu.