Ciężki biznes. Poruszać z łatwością.

Od dawna produkujemy specjalne przenośniki łańcuchowe i koła łańcuchowe dla przemysłu stalowego, hutniczego i aluminiowego. Podczas produkcji częściowo bardzo duże ciężary oraz ekstremalne warunki otoczenia stanowią olbrzymie wymagania pod względem materiału i techniki. Niektóre z wykonanych przez nas łańcuchów do transportu zwojów poruszają materiały ważące wiele ton w temperaturach sięgających 1.000 stopni Celsjusza.

Trwałość łańcuchów w transporcie gorących przedmiotów, obniżenie zużycia abrazyjnego łańcuchów zgrzebłowych lub ogromna precyzja, jaka wymagana jest w łańcuchach rolkowych stosowanych w zasobnikach przenośników, stanowią w tym zakresie jedynie niewielką część naszych rozwiązań. Nasza oferta produkcyjna obejmuje produkty standardowe jak również indywidualne systemy, takie jak na przykład: łańcuchy do łoży chłodzących stosowane w przemyśle stalowym (walcownie), łańcuchy do obracania bloków stosowane w kuźniach, łańcuchy pociągowe, spiętrzające lub łańcuchy do transportu drutu.

Także w ekstremalnych warunkach – podczas spiekania lub w zasobnikach przenośnikowych – rozwiązania KÖBO mają siłę przebicia w przemyśle stalowym:

  • prowadniki elastyczne przewodów
  • łańcuchy ogniwowe
  • łańcuchy z odlewów ciągłych
  • łańcuchy rolkowe nośne
  • i inne