Przemysł spożywczy

 

Czyste rozwiązania, tam, gdzie liczy się to najbardziej.

Od dawna technologia marki KÖBO stosowana jest z powodzeniem w przemyśle piekarniczym, w obróbce mięsa, warzyw i zbóż lub w butelkowaniu napojów. Tak jak kiedyś, tak również i dziś przekonujemy do siebie klientów innowacyjnymi projektami, które po części opracowywane i realizowane są jako wyznaczniki kierunku rozwoju dla branży. Ponieważ przetwarzanie codziennej żywności (Daily-Food), karmy dla zwierząt (Pet-Food) lub czyszczenie butelek wymaga dogłębnej znajomości produktu, nasi zleceniodawcy czerpią korzyści z fachowej wiedzy KÖBO na kilka sposobów. Standardy przemysłowe oraz wymogi higieniczne i ustawowe są konsekwentnie uwzględniane w fazie planowania i realizacji. Nasze pomysły i rozwiązania wyznaczają standardy.

Przemysł piekarniczy

Znani producenci urządzeń oraz klienci końcowi z branży piekarniczej zdają się na współczesną technologię łańcuchową KÖBO. Od dziesięcioleci zaopatrujemy piekarnie przemysłowe wypiekające pizzę czy chleb w produkty odporne na wysoką temperaturę. Do typowych zastosowań należą piece tunelowe lub piece do wstępnego wypieku. Nasze działy badań i rozwoju opracowały w tej materii wiele innowacji. Są one wolne od zabiegów konserwacyjnych, przekonują swoim długim okresem trwałości i oferują dodatkową korzyść: rolki są zamontowane po stronie zewnętrznej łańcucha i mogą zostać w bardzo łatwy i szybki sposób wymienione.

Łańcuchy KÖBO stosowane są w:

  • piecach tunelowych
  • szafach garowniczych
  • piecach piekarniczych – strefa przygotowania

Łańcuchy rolkowe

Koła łańcuchowe 

Przemysł ubojowy

Zapotrzebowanie na przenośniki w przemyśle ubojowym jest tradycyjnie bardzo wysokie. Bardzo ważne są tutaj w szczególności wymogi higieniczne. Poza tym duży nacisk kładzie się na efektywność wykorzystania i związaną z tym trwałość. KÖBO produkuje dla tego sektora szeroką paletę łańcuchów, np. łańcuchy kardanowe, łańcuchy z przegubem krzyżowym, łańcuchy transportowe lub łańcuchy kute do przenośników podwieszanych. W zależności od sposobu wykorzystania mogą one być wykonane w wersji ocynkowanej lub ze stali nierdzewnej.

Przemysł sterylizatorski

Łańcuchy w przemyśle sterylizatorskim spełniają wysokie wymagania: żrące media i wysokie temperatury stanowią dla nich najwyższe wyzwania. Rozwiązania marki KÖBO są produktami pierwszego wyboru dla takich warunków pracy. Powodem tego jest stosowana przez nas stal martenzytyczna w połączeniu z tulejami z brązu. Jest to materiał o niezwykle wysokiej jakości i odporności na wysokie obciążenia, spełniający najwyższe standardy. Naszym atutem w tym wymagającym segmencie jest to, że nabywacie Państwo łańcuchy i koła łańcuchowe z jednej ręki.

Przemysł przetwórstwa zbóż

Łańcuchy przenośników korytkowych stosowane są w różnych urządzeniach i branżach, ale przede wszystkim w przemyśle artykułów spożywczych. Łańcuchy marki KÖBO do przenośników korytkowych bazują na niemieckich normach DIN 8165 i DIN 8167. Elementy konstrukcyjne i specyfikacje materiałów dobierane zgodnie ze specjalnymi wymogami przenośnika i transportowanego materiału. KÖBO realizuje produkty standardowe oraz specjalne w wersjach zakrojonych na miarę. Do tego należą łańcuchy jednostronne oraz w wersji spawanej lub giętej, jak również łańcuchy dwurzędowe do przenośników korytkowych z przykręcanym środnikiem.

Łańcuchy rolkowe