Przemysł materiałów sypkich

Optymalnie dopasowane. Niemalże do wszystkich rodzajów procesów transportowych.

Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z materiałem grubym, czy drobnym, korozyjnym czy abrazyjnym – od dziesięcioleci współpracujemy z dużymi i znanymi producentami urządzeń stosowanych w przemyśle materiałów sypkich. W tym czasie udało nam się stworzyć unikalne rozwiązania.

Nasze doświadczenie i nasza fachowa wiedza pokrywa szerokie portfolio najróżniejszych specjalistycznych dziedzin:

  • przemysł cementowy: do transportu wapna, węgla i klinkieru
  • przemysł środków biologicznych i nawozów: do transportu pelletu, granulatów, siarki, itp.
  • energetyka: do transportu węgla, gipsu lub popiołu
  • przemysł drzewny i papierniczy: w instalacjach odkorowywania, w produkcji płyt ze sklejki w szczególności przy transporcie desek, zrębków, wiórów drzewnych, trocin

 

 

Przenośniki zgrzebłowe

Nasi inżynierowie opracowują optymalne rozwiązania z uwzględnieniem najwyższych wymagań. Z tego też powodu nasze systemy ładowarek zgarniakowych i przenośniki zgrzebłowe wyznaczają horyzonty. W wielu cementowaniach, elektrowniach, czy też zakładach nawozowych stosowane są konsekwentnie systemy KÖBO. Cenią one sobie jakość łańcuchów i kół i czerpią korzyści z uzyskanej z nich wydajności. Odpowiednio obszerna jest nasza oferta produktowa. Za pośrednictwem naszego oddziału KÖBO USA oferujemy wieloboczne wersje walców wewnętrznych oraz rozwiązania z rolkami montowanymi na zewnątrz, z trwałymi łożyskami i wytrzymałymi uszczelkami. Stosowane przez nas zewnętrzne jednostki rolkowe obniżają zużycie w punkcie połączenia łańcucha. Wymiana rolek jest nieskomplikowana i szybka. Korzyść: znacznie dłuższy okres eksploatacji urządzeń.

Koła łańcuchowe

 

 

Przenośniki stalowo-czołowe

Transport materiałów sypkich za pomocą przenośników stalowo-czołowych lub tak zwanych systemów zgarniakowych (Reclaimer) zaliczany jest do najbardziej wydajnych rozwiązań transportowych. Technologia ta stosowana jest w szczególności do transportu poziomego oraz do pokonywania bardzo dużych wzniesień. Młyny cementu transportują za ich pomocą materiały takie jak klinkier z komory chłodzącej do silosów. Systemy przenośnikowe KÖBO spełniają przy tym wysokie wymagania – wykonujemy je z elementami montażowymi takimi jak rolki i kubełki jako interaktywny układ. Wszystkie elementy produkujemy we własnym zakresie. Wersje odporne na zginanie oraz łańcuchy dwurzędowe, które są odporne na wysokie obciążenia, są typowym przykładem jakości i filozofii KÖBO: Jesteśmy Państwa rzetelnym partnerem.

Łańcuchy rolkowe

Koła łańcuchowe

Film

Przenośniki kubełkowe

 

Przenośniki kubełkowe służą do pionowego transportu materiałów sypkich i to najczęściej z dużymi prędkościami. Pod względem tempa pracy, potencjalnych obciążeń wibracjami i często bardzo wysokich temperatur otoczenia, łańcuchy przenośników kubełkowych KÖBO są w stanie sprostać najwyższym wymaganiom. Największe narażenie przenośników łańcuchowych na obciążenia występuje m.in. w przemyśle cementowym. Często systemy takie stosowane są również w branży zbożowej, podczas transportu nawozów lub w przemyśle spożywczym. Systemy jednorzędowe lub dwurzędowe wykonywane są w KÖBO razem z kołami łańcuchowymi. Typowe są również wersje odporne na zginanie lub podwójne przenośniki łańcuchowe o bardzo wysokiej wytrzymałości na zrywanie.

Łańcuchy rolkowe

Koła łańcuchowe

Film

 

 

Płytki stalowe, rolki, kubełki

 

Płytki stalowe, rolki i kubełki stosowane są w przenośnikach jako elementy połączeniowe. Dlatego też jako The Chain People postrzegamy łańcuch zawsze jako jeden zwarty system. Co z tego wynika: jeśli zostały prawidłowo zaprojektowanie i perfekcyjnie wykonane, wówczas rodzaj i rozstaw tych elementów może znacznie poprawić trwałość łańcuchów. Pod tym względem klienci KÖBO mogą spodziewać się profesjonalnego całościowego podejścia. Właśnie dlatego oferujemy Państwu kompleksowy serwis w zakresie łańcuchów, kół łańcuchowych i podzespołów. Możecie Państwo na nas polegać.

Łańcuchy rolkowe

Koła łańcuchowe

Film