Nowe zadania, nowy budynek: KÖBO inwestuje w siedzibę w Wuppertalu.

KÖBO jest przedsiębiorstwem z bogatymi tradycjami, produkującym na cały świat koła i tarcze łańcuchowe w różnych wersjach i odmianach wykonania. Oprócz tego firma KÖBO realizuje również rozmaite elementy montażowe, rolki, czerpaki, taśmy łopatkowe i detale specjalnego zastosowania. Jakość produktów jest przy tym tak ceniona, że CHAIN PEOPLE z Wuppertalu dostarczają łańcuchy na obszar całej Europy, do USA i także do Azji. Wymaga to optymalizacji parku maszyn KÖBO w centrali firmy w Wuppertalu: zarząd zainwestował 6 mln euro w powierzchnię produkcyjną obejmującą 4.200 m² , jak również w nowe maszyny – dotyczy to w szczególności produkcji płytek łączników.  

Dzięki ogólnie bardzo pozytywnym perspektywom biznesowym park maszyn firmy KÖBO stał się tym samym bogatszy o nowy atrakcyjny obiekt: nowa hala produkcyjna została tak zaprojektowana, aby wszystkie procesy robocze mogły zostać znacząco poprawione. Nowoczesna produkcja obejmuje w pełni automatyczny magazyn materiałów płaskich, który sprawia, że prace przygotowawcze są bardziej przejrzyste i szybsze – tym samym cały proces produkcyjny jest bardziej efektywny. Usuwanie odpadów zostało również dostosowane do najnowszych wymogów. Teraz przebiega ono bezpośrednio po procesie produkcji i odbywa się automatycznie. Z jednej strony pozwala to uzyskać większe bezpieczeństwo pracy, a z drugiej pozwala zwiększyć produktywność.  

Nowo wybudowany obiekt i związana z tym optymalizacja produkcji KÖBO była niezbędna przede wszystkim dlatego, ponieważ wolumen zamówień ekspertów z dziedziny technologii łańcuchów z Wuppertalu stale systematycznie rośnie. Dlatego też zainwestowano w nowe maszyny i powierzchnie magazynowe, które oprócz większej ilości produkowanych wyrobów zapewniają stałą wysoką jakość produktów KÖBO: np. wysoce nowoczesne urządzenie laserowe z automatycznym magazynem blachy, jak również nowy magazyn materiału okrągłego dla zwojów. Tym samym w Wuppertalu Hatzfeld istnieje przekonanie, że także w przyszłości będziemy w stanie sprostać rosnącym wymaganiom międzynarodowych rynków.